KNOxOUT najważniejsze informacje

Ekologiczną farbą KNOxOUT malujemy w identyczny sposób, jak zwykłą farbą. Ma ona gęstą konsystencję i znakomicie kryje. Jest trwała. Została stworzona na bazie wody, dzięki czemu jest niemal bezwonna. Zawiera śladowe ilości LZO, a jej najważniejszą właściwością jest redukowanie zanieczyszczeń powietrza, w tym wymienionych LZO. Dlatego właśnie w trakcie użytkowania farba staje się „ujemna pod względem LZO”. Jest to jeden z najbardziej naturalnych produktów w przemyśle farbiarskim.


KNOxOUT pozwala na aktywną walkę z zanieczyszczeniami powietrza, co pozwala zmniejszyć miejski smog. Jednocześnie może być wykorzystana zarówno do malowania elewacji, jak i pięknych EKOmurali, co sprawia, że miasta są piękniejsze. 

tel. 790 897 789

KNOxOUT Informacje

BOYSEN® jako pierwszy na świecie wyprodukował farbę oczyszczającą powietrze z technologią fotokatalityczną CristalACTiV™. Nie bez przyczyny farba uzyskała nazwę: KNOxOUT ™. Co dosłownie znaczy: tlenki azotu idźcie sobie.

Jakie są właściwości farby KNOxOUT?

  • Oczyszcza powietrze.
  • Ma właściwości samo odkażające.
  • Zapewnia ochronę przeciwbakteryjną.
  • Ogranicza nieprzyjemne zapachów.
  • Ma niskie stężenie LZO, czyli Lotnych Związków Organicznych
  • Zapewniają ochronę antybakteryjną

Jakie są korzyści farby KNOxOUT?
Wyprodukowane na bazie wody
Nie zawierają ołowiu i rtęci
Zapewniają znakomite zachowanie koloru
Są to farby akrylowe
Zmniejszają zanieczyszczenia powietrza
Są przyjazne dla środowiska
Są łatwe w utrzymaniu, Można je regularnie czyścić, a nawet lekko szorować
Łatwe do aplikacji. Nie rozpryskują. Mają dobrą konsystencję.
Są szybkoschnące.

Jak działają farby KNOxOUT?
Powierzchnia, na którą nałożymy farbę staje się aktywną tarczą ochronną. Wystarczy niewielka ilość słońca (promieniowania UV-A), by aktywować zawarty w farbie fotokatalizator – nanodwutlenek tytanu TiO2. Tak uruchamia się skomplikowana, dla człowieka i dla środowiska przyjazna, reakcja chemiczna, w wyniku której szkodliwe zanieczyszczenia powietrza (takie np. jak tlenki azotu NOx), są przekształcane w mniej szkodliwe substancje.

KNOxOUT Informacje

Scroll to Top