Ekologiczna farba antysmogowa KNOxOUT stworzona jest w oparciu o brytyjski patent Cristal Active - Czy to możliwe, że farba czyści powietrze? TAK!

Czy to możliwe, że farba czyści powietrze? TAK!

Jak działa farba antysmogowa?

Ekologiczna farba antysmogowa KNOxOUT stworzona jest w oparciu o brytyjski patent Cristal Active. Ubiegając się o ten patent naukowcy odkryli, jak można wykorzystać właściwości dwutlenku tytanu, by stworzyć farbę oczyszczającą powietrze. Nie jest to łatwa sprawa. Sam dwutlenek tytanu znajduje się w wielu farbach, ale nie ma on właściwości oczyszczających powietrze. Dlaczego? By dwutlenek tytanu reagował z zanieczyszczeniami, musi pozostać ultra drobny, co, jak się domyślacie, nie jest łatwe, gdyż cząstki dwutlenku tytanu naturalnie łączą się w większe. Brytyjczycy wymyślili innowacyjną technologię, dzięki której cząstki dwutlenku tytanu pozostają extra drobne. I to umożliwia rozpoczęcie reakcji chemicznej, która w środowisku naturalnym przypomina fotokatalizę. W jej wyniku groźne zanieczyszczenia powietrza są redukowane do niegroźnych dla człowieka cząsteczek. Możemy więc śmiało nazywać KNOxOUT farbą przeciw smogową.

Autorami patentu Cristal Active są Brytyjczycy, ale farbę KNOxOUT wykorzystującą owy patent produkuje jedna z największych na świecie firm: BOYSEN®. To specjaliści! To właśnie Boysen jako pierwszy na świecie sięgnął po brytyjski patent i postanowił wymyślić farbę, która w ich rodzinnych stronach, czyli w Manili, gdzie ludzie mdleli ze szkodliwej ilości smogu, będzie te zanieczyszczenia redukować. Udało się!  Przeprowadzono skomplikowane, wielopoziomowe badania, które potwierdziły – liczba tlenków azotu jest zauważalnie mniejsza. Po tym sukcesie farba zostaje wykorzystana w największych stolicach europejskich – Paryż, Berlin, Madrycie, Warszawie. Teraz również w Sarajewie. 

Gdzie najlepiej sprawdza się farba antysmogowa?

Farba antysmogowa KNOxOUT sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest chociaż minimalny dostęp do światła i wody. Reakcja chemiczna, którą wyżej opisujemy rozpoczyna się właśnie dzięki dostępowi do światła. Mogą to być również nowoczesne lampy UV, które nie szkodzą zdrowiu człowieka. 

Farbą oczyszczającą powietrze możemy więc pokryć każdą ścianę, która przyjdzie nam do głowy – szkoły, urzędy, budynki mieszkalne, domy wielorodzinne. Im więcej kilometrów wymalujemy tą farbą, tym lepiej dla ludzkości. Jasne, że najbardziej odczujemy walory farby w miejscach, gdzie jest największy ruch samochodowy, wtedy efekt oczyszczania powietrza jest najbardziej spektakularny. Jednak biorąc pod uwagę, że jest to bardzo trwała, ekologiczna farba, to sprawdzi się ona w każdym zakątku świata. O właściwościach farby przeciw smogowej KNOxOUT piszemy niżej. 

Farba antysmogowa KNOxOUT - właściwości, o których musisz wiedzieć

Ekologiczna farba antysmogowa KNOxOUT ma liczne właściwości, które przemawiają na jej korzyść.

Po pierwsze 1 mkw. pokryty tą farbą redukuje tyle szkodliwych tlenków azotu, co jedno średniej wielkości drzewo.

Ale to nie wszystko. Farba oczyszczająca powietrze ma również właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, no i  dezodoryzujące. Zawiera znikomą ilość Lotnych Zawiązków Organicznych (LZO), co sprawia, że jest po prostu bezpieczna dla ludzi i nie zanieczyszcza gleby. Są stworzone na bazie wody. Są bezołowiowe i bezrtęciowe. 

Farba antysmogowa KNOxOUT - niezaprzeczalne korzyści z jej stosowania

Jak mówią profesjonalni malarze, ekologiczna farba antysmogowa KNOxOUT jest bardzo wydajna, nie rozchlapuje się i nawet osoby niewprawione mogą nią łatwo malować każdą ze ścian. 

Doskonale pokrywa powierzchnię. Nie ma chemicznego zapachu, malując nie wdychamy więc toksyn. 

A najważniejsze: owa farba jest też bardziej trwała. Ścianę może oczyścić zwykły deszcz. Rzadziej trzeba więc odmalowywać pokrytą nią powierzchnię. Ultradrobny dwutlenek tytanu jest tylko katalizatorem, nie zużywa się w reakcji chemicznej, w wyniku której oczyszczane jest powietrze.  

Jeśli jest taka potrzeba, można ją nawet lekko szorować, nic się nie stanie i tak znakomicie zachowuje kolor. 

Dlaczego warto kupić nasze farby antysmogowe?ę

Farby KNOxOUT są dobre dla Planety, ale też pomagają oczyszczać powietrze. Pewnie, że warto sadzić, jak najwięcej drzew, ale trzeba pamiętać, że młode drzewa pobierają więcej tlenu niż nam dają. Powinniśmy więc szczególnie chronić dorosłe drzewa. Dodatkowo w centrach wielkich miast często nie ma już przestrzeni, by posadzić nowe drzewa. Mamy za to wiele budynków, z których każdy i tak jest pomalowany. Wybierajmy więc ekologiczną farbę antysmogową, bezwonną, trwałą, która  codziennie pracuje na rzecz środowiska. 

Pozostałe wpisy

Sklep z farbami KNOxOUT

Przedstawiamy pierwsze na świecie farby, które oczyszczają powietrze. Zamów już dziś! Każdą ścianę, którą pomalujesz elewacyjną farbą KNOxOUT zamienisz w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem.

Scroll to Top