Jak wyglądała największą na świecie akcja oczyszczania powietrza przy użyciu farb?

Case study dla naszej farby antysmogowej - kierunek, Filipiny!

Najczęściej zadawane pytanie brzmi: „Czy farba KNOxOUT rzeczywiście oczyszcza powietrze?”. Postanowili to sprawdzić wytrwani naukowcy.

Przypomnijmy, farba KNOxOUT została stworzona jest przez firmę Boysen na podstawie brytyjskiego patentu Cristal Active. Pomysłodawcą farby przeciw smogowej był Johnson Ongking. Zaprojektował farbę z myślą o swoich współmieszkańcach. Niektórzy z nich przechodząc koło jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Manili mdleli, ponieważ ilość zanieczyszczeń w powietrzu była aż tak duża. 

Niżej opisujemy, jak wyglądały badania farby KNOxOUT i jakie były ich rezultaty. 

 

Czas czytania: 1 minuta
Autor:  Wojciech Wójcik
Czego się dowiem? Tekst opowiada o badaniach, które sprawdzały, jaki wpływ na środowisko ma pomalowanie powierzchni farbą KNOxOUT.

Założenia akcji antysmogowej z farbami KNOxOUT

  • Miejsce: Makati MRT Station Trial, Manila, Filipiny
  • Organizator: Cristal™, Manila Observatory, Pacific Paint (BOYSEN)® Filipiny Inc

 

Jak już wspomnieliśmy, Manilia to jedno z tych miast, gdzie problem smogu jest szczególnie poruszający i dotkliwy. Nie ma dnia, by ktoś nie zemdlał z powodu wdychania nadmiernej ilości zanieczyszczeń. Firma Boysen jako pierwsza na świecie stworzyła więc farby oczyszczające powietrze, które redukują szkodliwe tlenki azotu. Czy farby na prawdę działają? 

Jak były przeprowadzone badania farby KNOxOUT?

W Manili wzdłuż torów kolejowych oraz przy najbardziej ruchliwej alei w Metro Manila w 19 punktach ustawiono specjalne czujniki, które wykrywały tlenki azotu (NO2). 

Postawiono czujniki i zaczęto przemalowywać 6200 mkw. powierzchni. Wykorzystany niemal 700 litrów farby KNOxOUT. 

Wyniki badań farby antysmogowej

Okazało się, że w obszarze pomalowanym farbą na każdym metrze kwadratowym zredukowano 0,44 g tlenków azotu (NO2). I to nie jednorazowo, ale codziennie tyle samo. Dzieje się tak dlatego, że czynnik wywołujący reakcję oczyszczającą powietrze, jest tylko fotokatalizatorem, nie zużywa się w procesie. 

Dla porównania 1 średniej wielkości drzewo filtruje dziennie ok. 0.42g NO2.

Dlaczego warto stosować naszą farbę?

Ekologiczna farba oczyszczająca powietrze KNOxOUT nie tylko redukuje szkodliwe tlenki azotu, ale ma chroni nas też przed bakteriami, wirusami i grzybami. Niweluje przykre zapachy w otoczeniu. Jest wyprodukowana  na bazie wody, nie ma więc właściwie zapachu, malując nie dusimy się wdychając dodatkowe toksyny. Farba jest też trwała nie trzeba często odmalowywać ścian, zwykły deszcz może ją oczyścić. Warto!

Pozostałe wpisy

Sklep z farbami KNOxOUT

Przedstawiamy pierwsze na świecie farby, które oczyszczają powietrze. Zamów już dziś! Każdą ścianę, którą pomalujesz elewacyjną farbą KNOxOUT zamienisz w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem.

Scroll to Top