Spotkanie z uczestnikami podczas FASADA FEST

170 puszek farby KNOxOUT wysłaliśmy do Sarajewa!

W Sarajewie rozpoczął się FASADA FEST – Fresh Air Sarajevo Displays Art. W ramach Festiwalu powstanie aż 10 eko murali o łącznej powierzchni 1000 mkw. Do malowania zostanie wykorzystana ekologiczna farba antysmogowa KNOxOUT. Przypomnijmy 1 mkw pomalowany tą farbą redukuje tylko samo tlenków azotu co średniej wielkości drzewo.

Brawo dla organizatorów! Problem Smogu w Sarajewie jest istotny. Zimną jest tak gęsty, że nie widać ulicy, którą się idzie. Takie działają to ważny krok, który może doprowadzić do poprawy jakości powietrza.

W sumie na Bałkany wysłaliśmy 170 puszek farby KNOxOUT.

FASADA FEST będzie trwał do 10 lipca 2021 roku.

W ramach festiwalu stworzona zostanie interaktywna mapa, na której zostaną oznaczone i wyeksponowane dzieła sztuki ulicznej. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli podążać ich szlakiem.

FASADA FEST – Fresh Air Sarajevo Displays Art jest realizowany przy wsparciu programu Bośnia i Hercegowina Resilience Initiative (BHRI), realizowanego przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM), przy wsparciu finansowym Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Pozostałe wpisy

Sklep z farbami KNOxOUT

Przedstawiamy pierwsze na świecie farby, które oczyszczają powietrze. Zamów już dziś! Każdą ścianę, którą pomalujesz elewacyjną farbą KNOxOUT zamienisz w oczyszczacz powietrza zasilany słońcem.

Scroll to Top