Spotkanie z uczestnikami podczas FASADA FEST

170 puszek farby KNOxOUT wysłaliśmy do Sarajewa!

W Sarajewie rozpoczął się FASADA FEST – Fresh Air Sarajevo Displays Art. W ramach Festiwalu powstanie aż 10 eko murali o łącznej powierzchni 1000 mkw. Do malowania zostanie wykorzystana ekologiczna farba antysmogowa KNOxOUT. Przypomnijmy 1 mkw pomalowany tą farbą redukuje tylko samo tlenków azotu co średniej wielkości drzewo.

Brawo dla organizatorów! Problem Smogu w Sarajewie jest istotny. Zimną jest tak gęsty, że nie widać ulicy, którą się idzie. Takie działają to ważny krok, który może doprowadzić do poprawy jakości powietrza.

W sumie na Bałkany wysłaliśmy 170 puszek farby KNOxOUT.

FASADA FEST będzie trwał do 10 lipca 2021 roku.

W ramach festiwalu stworzona zostanie interaktywna mapa, na której zostaną oznaczone i wyeksponowane dzieła sztuki ulicznej. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli podążać ich szlakiem.

FASADA FEST – Fresh Air Sarajevo Displays Art jest realizowany przy wsparciu programu Bośnia i Hercegowina Resilience Initiative (BHRI), realizowanego przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM), przy wsparciu finansowym Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Napisz do nas lub zadzwoń
telefon: